Rolety w kasecie – najczęściej zadawane pytania

15 lut 2022 | 0 komentarzy
Rolety w kasecie to wygodne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Jakie pytania najczęściej zadają klienci zastanawiający się nad kupnem takiego rodzaju rolet? Co warto o nich wiedzieć przed ostatecznym podjęciem decyzji?

rolety w kasecie najczesciej zadawane pytania3 Rolety w kasecie   najczęściej zadawane pytania

 Co to jest roleta w kasecie?

Rolety w kasecie to obecnie jedne z najbardziej popularnych rolet dostępnych na rynku. Tylko w sporadycznych przypadkach znajdują się w ofercie supermarketów, a jeśli się zdarzają, niestety często są gorszej jakości niż rolety kupowane u producentów. Najlepiej wybierać rozwiązania kasetowe u sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu rolet i są liderami w tej dziedzinie – przykładem takiej marki jest firma Karnix. Poza pewnością co do jakości rolety, kupując u renomowanego producenta, otrzymamy dodatkowo porady dotyczące doboru rolety kasetowej a także jej prawidłowego montażu. A ten, chociaż nie jest szczególnie trudny, powinien przebiegać zgodnie z dokładnymi wskazówkami, aby rolety służyły bezawaryjnie przez wiele lat.

rolety w kasecie najczesciej zadawane pytania2 Rolety w kasecie   najczęściej zadawane pytania

Rolety kasetowe składają się z dwóch prowadnic, które zakrywają boczne fragmenty materiału. Prowadnice te osłaniają tkaninę przed uszkodzeniami, o które jest dość łatwo, szczególnie w pomieszczeniach często użytkowanych. Tak szczelnie przylegająca do szyby roleta stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną, jednocześnie doskonale zaciemniając pomieszczenie. Dlatego rolety kasetowe są idealnym wyborem do sypialni czy pokoju dziecięcego. Dodatkowym plusem rolet kasetowych jest to, że w czasie przeciągu nie uderzają o ramę okienną, są ciche w użytkowaniu i bardzo wygodne.

Czy jedna roleta w kasecie zasłoni całe drzwi balkonowe?

W większości przypadków tak powinno być – należy jednak wziąć pod uwagę materiał, z jakiego chcemy wykonać naszą roletę. Niektóre tkaniny są na tyle cienkie, że mieszczą się w kasecie nawet wtedy, gdy mają 240 cm długości, co pozwala na całkowite zakrycie drzwi balkonowych. Jednak rolety grubsze i dodatkowo wzmacniane mogą być krótsze i nie sprawdzą się w takiej roli.

Kolejną kwestią jest rodzaj prowadnic i drzwi balkonowych. Jeśli w naszym domu zdecydowaliśmy się na montaż drzwi balkonowych dzielonych w połowie grubym szprosem lub belką okienną, nie będzie możliwości zamontowania rolety z prowadnicą płaską. W takim przypadku sprawdzają się rozwiązania bazujące na prowadnicach przestrzennych lub po prostu dwie rolety kasetowe, zamontowane jedna pod drugą (dla każdej szyby).

rolety w kasecie najczesciej zadawane pytania4 Rolety w kasecie   najczęściej zadawane pytania

Które rolety w kasecie są lepsze – przykręcane czy przyklejane?

Zarówno przykręcane jak i przyklejane rolety w kasecie mają swoje zalety, które warto dokładnie rozważyć przed zakupem. Rolety w kasecie przyklejane do ramy okiennej są przede wszystkim bezinwazyjne w montażu. W żaden sposób nie ingerują w stolarkę okienną, a zatem nie wpływają na warunki gwarancyjne okna. Montażu dokonuje się za pomocą specjalnej pianki, która ma bardzo duży udźwig.

Z kolei rolety przykręcane do listew przyszybowych są znacznie bardziej odporne na różne wstrząsy, uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się przy ciężkich materiałach, które mogą nieść ze sobą ryzyko oderwania kasety od stolarki okiennej. Warto także mieć świadomość, że rolety przyklejane najlepiej współdziałają z oknami plastikowymi, ponieważ pianka montażowa najlepiej wiąże się z plastikiem. W przypadku okien drewnianych bardziej bezpieczną opcją jest roleta kasetowa przykręcana.

 

Alternatywną a jednocześnie wartą rozważenia wersją rolet kasetowych są rolety bezinwazyjne, montowane za pomocą dołączonych do rolet zaczepów. Tego typu produkt można zakupić chociażby u wcześniej wspomnianego producenta Karnix. Przytwierdzenie rolet bezinwazyjnych do okna w żaden sposób nie ingeruje w jego strukturę – odbywa się to bez wiercenia, bez pianki, po prostu wieszając miniroletę. Takie rolety w kasecie montuje się w mniej niż minutę dzięki temu, że są wyposażone w wysokiej jakości mechanizm samohamujący z funkcją multistop, który posiada regulowany, dwuczęściowy wieszak pasujący do wszystkich modeli okien. Dodatkowo za pomocą systemu prowadzeń żyłkowych, wysunięta roleta przylega do okna nawet, gdy jest ono uchylone. Jedną z odmian rolet bezinwazyjnych cieszących się popularnością są rolety dzień-noc, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Jak widać, rolety w kasecie – karnix.pl to wygodne i uniwersalne rozwiązanie do każdego domu, łatwe w montażu oraz pozwalające na zachowanie intymności oraz prywatności. Warto tak dobrać rolety, aby pasowały do charakteru i kolorystyki pomieszczeń, a ich jakość wykonania dawała gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing