Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

10 paź 2019 | 0 komentarzy
Skandynawskie trendy towarzyszą nam każdego dnia, nawet jeżeli tego nie zauważamy. Nic dziwnego, że styl skandynawski ewoluował, aż wykształciło się wiele, bardzo różniących się od siebie odmian. Przewaga złota, cukierkowość, wyraziste detale, a nawet folk, nie są już granicami stylu. Co jest aktualnie modne? Czym kierować się przy wyborze mebli, dodatków i kolorystyki, tak by nasz dom zachował północnoeuropejski klimat? Przychodzimy z pomocą!

flickr Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

W wielu europejskich rodzinach można zaobserwować wielopokoleniowe meble, które choć mija czas, wcale nie tracą dawnego blasku. To samo dotyczy krajów skandynawskich! Jakość zakupionych produktów jest podstawą w ich wyborze. Dobre marki duńskich, szwedzkich czy fińskich projektantów to inwestycja na lata. Duże jest również prawdopodobieństwo, że ulubione meble zostaną w rodzinie na lata, ponieważ styl skandynawski skupia się na jakości, często idącej za ceną materiałów. Mniej znaczy więcej – zdaje się, że właśnie tą zasadą kieruje się styl skandynawski.

flickrfoto Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

Styl skandynawski wywodzi się z północnych terenów Europy, gdzie dostęp do słońca przez dużą część roku jest ograniczony. Jeżeli chcemy urządzić nasze mieszkanie w tym stylu nie możemy zapomnieć o dużych oknach, najlepiej pozbyć się zasłoń i ozdób, które mogą zapobiec dochodzeniu naturalnego światła. Mimo to, warto pamiętać o dobrze rozstawionych lampach i dostępie do sztucznego oświetlenia.

ikea nordycki rosliny 399095pexels Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

W jakich kolorach powinno być skandynawskie mieszkanie? Najpierw biel, następnie odcienie szarości, a potem beż. Jasne kolory to świetny dodatek do naturalnego oświetlenia, a dodatkowo w mieszkaniu robi się weselej! Nie ma mowy o nudzie, ponieważ dla kontrastu w mieszkaniu pojawiają się ciemne meble i detale w przeróżnych, często intensywnych kolorach.

needpix Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

Skandynawowie nie mają tendencji do przesady. Na przykładzie mebli, można zauważyć, że nie liczy się ilość, a jakość posiadanych materiałów. Tej prostocie można nadać życia delikatnymi dodatkami, często w intensywnych barwach i ciekawych wzorach (m.in. folk, motywy botaniczne lub różne wariacje z różem, intensywną czerwienią czy zielenią). Istnieje też przywiązanie do plakatów, zdjęć czy cytatów, sentencji, liter albo czarno-białych grafik.

nicepik Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

Dodatki mogą nieść za sobą znaczenie. Ozdobę można zrobić praktycznie ze wszystkiego! Tym lepiej, jeżeli są to przedmioty codziennego użytku. Zajmują i tak swoją przestrzeń, a dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną. Co może posłużyć za taki akcent? Kosz na pranie lub owoce, przeczytane gazety, ubrania na wieszakach, słoiki, książki… wszystko to, co i tak ma swoje stałe miejsce w naszym codziennym życiu.

piqselsfoto Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

Akcenty roślinne świadczą o zachowaniu harmonii z naturą. Odpowiednia pielęgnacja roślin i zapewnienie im właściwego miejsca w domu może wystarczyć, by swoją obecnością wdzięcznie upiększyły przestrzeń.

pixabay Meble, dodatki i trendy w stylu skandynawskim [7 zdjęć]

Duże przestrzenie są kolejnym elementem pozwalającym na kontakt z naturalnym światłem. Dzięki temu nawet meble czy akcenty w ciemnych kolorach, nie zmieniają przynależności mieszkania do skandynawskiego stylu. Duży metraż pomieszczeń pozwala również na zachowanie porządku, tym bardziej w zaplanowanej, minimalistycznej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing