Jak skutecznie chronić się przed promieniami słońca w domu? – 4 propozycje

1 lut 2022 | 1 komentarz
Słońce ma dobroczynny wpływ na człowieka. Wprawia w dobry nastrój i pozwala spojrzeć na pewne rzeczy z większym optymizmem. Co więcej, kiedy skóra wystawiona jest na aktywność promieni słonecznych, łączą się one z cholesterolem i w rezultacie dostarczają energię do wytworzenia witaminy D3, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jednakże pojawia się konieczność ochrony przed słońcem, na przykład w domu. Czasami człowiek musi popracować lub zdrzemnąć się w ciągu dnia. Wtedy słońce nie jest wskazane. Dowiedz się zatem, jak skutecznie ochronić się przed promieniami słońca w domu.

 jak skutecznie chronic sie przed promieniami slonca w domu 4 propozycje 1024x755 Jak skutecznie chronić się przed promieniami słońca w domu?   4 propozycje

Rolety zewnętrzne, czyli skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi w domu?

Bardzo dobrym sposobem, jeśli chodzi o zabezpieczenie się przed promieniami słonecznymi w domu, są rolety zewnętrzne. Dzięki nim bardzo łatwo można uzyskać przyjemną atmosferę w zaciszu własnego domu. Rolety zewnętrzne uwzględniają profilowane listwy, które mogą być wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. Takie osłony okienne mogą albo bardzo szczelnie zakrywać okna bądź też umożliwiać w pewnym stopniu dopływ promieni słonecznych. Warto też zastosować rolety szyte na wymiar. Wśród zalet wymienia się to, że są one idealnie dopasowane do okna, dlatego skutecznie zabezpieczają przed niechcianymi promieniami słonecznymi. Wyglądają bardzo efektownie i nie sprawiają większych trudności z czyszczeniem. Bogata kolekcja tkanin sprawi, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Okiennice jako skuteczna ochrona przed słońcem

Okiennice są stosowane w krajach południowych, w których sjesta w ciągu dnia wpisała się na trwałe do tradycji. Okiennice to rozwiązanie, które może przynieść wiele cennych korzyści. Dzięki nim dom będzie prezentował się doskonale i zyska niepowtarzalny klimat. Co więcej, pełne drewniane okiennice bardzo dobrze poradzą sobie z promieniami słonecznymi. Na rynku można znaleźć modele, które mają lamele częściowo przesłaniające światło. Przed zakupem warto zweryfikować, czy są one zamontowane na stałe, czy ruchome. Okiennice przyczynią się również do poprawy izolacji termicznej pomieszczenia.

rolety zewnetrzne czyli skuteczna ochrona przed promieniami slonecznymi w domu 1024x682 Jak skutecznie chronić się przed promieniami słońca w domu?   4 propozycje

Markizy, czyli kolejny sposób na zabezpieczenie się przed promieniami słonecznymi w domu

Dobrą metodą na nadmierne nasłonecznienie będą też markizy zewnętrzne. Specjaliści podkreślają, że użycie tego rozwiązania bardzo dobrze ogranicza stopnień przepuszczalności energii do kilku procent. Materiał osłony doskonale absorbuje promieniowanie i chroni przed przegrzewaniem. Markizy fantastycznie zaciemniają pokój i w rezultacie dają gwarancję dopływu naturalnego światła. Markizy pełnią jeszcze inną istotną funkcję. Bardzo dobrze chronią wnętrze przed insektami, które uaktywniają się nocą. Wśród ważnych zalet tych produktów wymienia się również to, że usuwają one bardzo uciążliwe dla ludzkiego wzroku zjawisko refleksów i w rezultacie wspaniale poprawiają ergonomię pracy.

Rolety wewnętrzne, a także firanki i zasłony

Można też zainwestować w osłony wewnętrzne, na przykład rolety lub firanki czy zasłony. W przypadku rolet warto kupić produkty wykonane z materiału, który doskonale odbija promienie słoneczne. Modele ze specjalną powłoką przyczynią się do tego, że słońce nie przejdzie przez materiał i rolety pozostaną przyjemnie chłodne. Alternatywę stanowią również zasłony, które pomagają w osiągnięciu całkowitego zaciemnienia.

1 komentarz

  1. Do domu drewnianego należy estetycznie dobrać najlepsze rozwiązanie. Markiza tarasowa sprawdzić się dobrze i nie zaburzy wyglądu. Natomiast przy markizach okiennych zewnętrznych może to nie prezentować się na tyle dobrze. Pamiętajmy, że to widać na zewnątrz i wpływa na odbiór wizualny całego domu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing