Artykuły oznaczone "drewno budowlane"


Jedną z podstawowych rzeczy, które gwarantują trwałość drewnianego domu jest impregnacja ogniochronna. Konstrukcja budynku powinna być zabezpieczona środkami chemicznymi przed działaniem ognia.

Więcej

Pozyskanie drewna w Polsce wzrasta z roku na rok, a megatartaki przecierają nawet po 300 000 m3 surowca rocznie. Można powiedzieć, że drewno jest materiałem powszechnie dostępnym. Tyle tylko, że zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, nie każde drewno jest drewnem konstrukcyjnym, które nadaje się do budowy domu.

Więcej

Do budowy więźb dachowych wykorzystuje się odpowiednio przygotowane drewno drzew iglastych. Dla jakości i trwałości konstrukcji niezwykle istotne jest, aby materiał został odpowiednio przygotowany. Więźba może w całości powstać na placu budowy lub zostać zmontowana z wcześniej przygotowanych elementów.

Więcej

Budynki z płazów drewnianych są charakterystyczne dla krajobrazu Podhala. W tym rejonie powstają od wielu lat, tutaj też najłatwiej o firmy wykonawcze wyspecjalizowanie w ich realizacji. Ale sława domów z płazów dawno dotarła już poza granice regionu i nie tylko.

Więcej

W budownictwie drewnianym obecnie stosuje się najnowsze technologie, które usprawniają proces budowy i poprawiają właściwości naturalnych materiałów. Domy powstają nie tylko z odpowiednio przygotowanych litych kawałków drewna, ale także ze specjalnie wyprodukowanego i wyjątkowo wytrzymałego drewna klejonego.

Więcej
Moda na drewno

Moda na drewno


24 paź 2014

Współczesna architektura lubi prostotę i funkcjonalność. Docenia także energooszczędność i naturalność. A całość podkreśla stonowanymi kolorami. Projektanci, poszukując materiałów, które w odpowiedni sposób podkreślą nowoczesny charakter budynków, coraz częściej sięgają po drewno.

Więcej

W domach drewnianych, w przeciwieństwie do murowanych, montuje się wyłącznie stropy wykonane z tego samego materiału. To bardzo lekkie konstrukcje, które w trakcie budowy nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu, ale później, podczas codziennego użytkowania, bywają podatne na drgania. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Więcej

Budowanie domów z drewna może wydawać się działaniem, które nie sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Wszak aby zbudować dom z bali, trzeba wyciąć odpowiednią liczbę drzew. Należy jednak pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym, jego zastosowanie do budowy domów nie spowoduje więc wyczerpania się zapasów.

Więcej
Domy z całych drzew

Domy z całych drzew


18 lut 2014

Drewno jest jednym z bardziej ekologicznych i wytrzymałych materiałów budowlanych – to wiadomo od dawna. A co by było, gdyby do budowy domów użyć całych pni drzew, tych, które i tak trzeba usunąć – na przykład powalonych przez wiatr?

Więcej