Artykuły oznaczone "domy z bali"


Domy z bali są ekologiczne, modne i komfortowe. Nowoczesne technologie umożliwiają zaplanowanie wygodnego układu pomieszczeń, a wygląd zewnętrzny ma niewiele wspólnego z dawnymi, grubo ciosanymi toporem pniami. Dziś omawiamy top 30 projektów, które na pewno przypadną Wam do gustu!

Więcej

W Polsce budowanie domów drewnianych ciągle nie jest tak popularne jak budowa murowana. Jednak wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz innych potrzeb, drewniane budowle zyskują na popularności. Istnieje kilka podstawowych technologii, w których można zbudować dom drewniany. Różnią się one od siebie czasem, kosztem i jakością wykonania. Poniżej przegląd najważniejszych z nich.

Więcej

Budynki z płazów drewnianych są charakterystyczne dla krajobrazu Podhala. W tym rejonie powstają od wielu lat, tutaj też najłatwiej o firmy wykonawcze wyspecjalizowanie w ich realizacji. Ale sława domów z płazów dawno dotarła już poza granice regionu i nie tylko.

Więcej
Bezpieczny ogień

Bezpieczny ogień


9 kwi 2014

Obecnie w prawie każdym domu projektuje się otwarty salon z kominkiem. Nie inaczej jest w domach drewnianych, co jednak czasem powoduje wątpliwości – czy użytkowanie kominka w domu zbudowanym z drewna nie niesie ze sobą podwyższonego ryzyka pożaru?

Więcej

Łazienka jest pomieszczeniem najbardziej narażonym na wilgoć i co za tym idzie – na zagrożenia w postaci pojawiającego się na ścianach grzyba. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć łazienkę w domu z bali?

Więcej

Dawniej domy wiejskie, na przykład na Podlasiu, były bogato zdobione drewnianymi ornamentami. Do dziś można podziwiać przykłady tej architektury, która bywa też inspiracją dla budujących współcześnie.

Więcej

Budując dom z tzw. mokrych bali, trzeba liczyć się z późniejszym osiadaniem budynku. W jaki sposób należy zabezpieczyć dom przed skutkami tego zjawiska?

Więcej

Miłośnicy pełnych uroku domów z bali, którzy chcą uniknąć trudów związanych z realizacją budowy, mogą zdecydować się na zakup budynku z rynku wtórnego. Czy to opłacalna inwestycja?

Więcej

Domy z bali posiadają bardzo długą listę zalet. Dlaczego więc budownictwo z drewna, pomimo stale rosnącej popularności, nadal bardziej stanowi niszę niż główny nurt? Jednym z głównych powodów zapewne są koszty.

Więcej

Jedna z możliwości, które mają do dyspozycji miłośnicy domów z bali, polega na przeniesieniu starego budynku w nowe miejsce. To atrakcyjna opcja, pod warunkiem jednak, że koszty z nią związane nie okażą się wyższe od budżetu przewidzianego na budowę nowego domu.

Więcej