Artykuły oznaczone "domy drewniane"


Koszt budowy drewnianego domu zależy od wielu czynników, a powierzchnia użytkowa wbrew pozorom nie jest najważniejszym z nich. Ważny jest sam projekt oraz kwestia, czy dom jest podpiwniczony i czy posiada użytkowe poddasze lub piętro.

Więcej

 

Choć budownictwo drewniane ma w Polsce długą tradycję, to właśnie teraz, za sprawą domów w technologii szkieletowej, przeżywa drugą młodość. Z jakimi pojęciami spotkamy się w przypadku budownictwa drewnianego? Oto krótki słownik najpopularniejszych pojęć.

Więcej

Na Żuławach po dziś dzień można podziwiać piękne domy podcieniowe. To wyjątkowe zabytki, które w większości powstały w XVIII i XIX wieku, ale spotkać można i takie, które zbudowano na początku XVII wieku.

Więcej

Budowanie domów z drewna może wydawać się działaniem, które nie sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Wszak aby zbudować dom z bali, trzeba wyciąć odpowiednią liczbę drzew. Należy jednak pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym, jego zastosowanie do budowy domów nie spowoduje więc wyczerpania się zapasów.

Więcej
Drewniane wieżowce

Drewniane wieżowce


25 lut 2014

Z drewna buduje się domy letniskowe, jednorodzinne oraz różnego rodzaju budynki użyteczności publicznej. Dlaczego więc nie mają powstawać drewniane wieżowce?

Więcej
Domy z całych drzew

Domy z całych drzew


18 lut 2014

Drewno jest jednym z bardziej ekologicznych i wytrzymałych materiałów budowlanych – to wiadomo od dawna. A co by było, gdyby do budowy domów użyć całych pni drzew, tych, które i tak trzeba usunąć – na przykład powalonych przez wiatr?

Więcej
Kanadyjczyk w Polsce

Kanadyjczyk w Polsce


19 sty 2014

Domy budowane w technologii szkieletowej, bardzo popularne m.in. w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych, u nas uznanie zyskują powoli. Wokół konstrukcji tego rodzaju pojawiło się wiele mitów, które zniekształcają prawdę na temat tzw. kanadyjczyków.

Więcej

Styl zakopiański słusznie kojarzy się z popularną wśród turystów miejscowością w Tatrach. Piękne przykłady drewnianej architektury nadal można podziwiać w Zakopanem, co więcej – dla wielu odwiedzających są one jednym z najważniejszych powodów wycieczki  w te rejony.

Więcej