Ciekawostki


Sposób wykończenia domu szkieletowego zależy od tego, jakie rozwiązania najbardziej nad odpowiadają. Budynek można zaplanować w estetyce domu drewnianego lub murowanego – nic nie stoi temu na przeszkodzie. Sposobów wykończenia elewacji domu szkieletowego jest jednak więcej. Dziś opowiemy o nich w naszym artykule!

Więcej

Do hotelu wybieramy się m.in. na wyjazdy służbowe, podczas weekendowych wycieczek czy dłuższych urlopów. Jeżeli chcemy być pewni, że w budynku nie znajdują się pluskwy, warto sprawdzić kilka rzeczy. Najlepiej dla nas, jeśli zrobimy to zaraz po przybyciu.

Więcej

Drewniane domy szkieletowe są w Ameryce codziennością. W Europie najczęściej spotyka się je w krajach skandynawskich. Choć są tanie w budowie, ekologiczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu, w polscy inwestorzy podchodzą do nich sceptycznie. Czy mają rację?

Więcej

Drewno w łazience to nietuzinkowy pomysł na urządzenie wnętrza. Może stanowić delikatny akcent lub niczym w saunie pokrywać podłogi i ściany. Świetnie sprawdzi się w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, boho czy skandynawskim, świetnie współgra z żywymi roślinami. Drewno jest też alternatywą dla wszędobylskich kafelek oraz znakomicie ociepla wnętrze pełne zimnych i gładkich powierzchni. Jednak drewno wymaga też, by o nie dbać.

Więcej

Domek na drzewie to idealne rozwiązanie dla całej rodziny. To przede wszystkim wspaniała zabawa, możliwość zagospodarowania nowej, choć zdecydowanie mniejszej przestrzeni, a dodatkowo opcja spędzenia czasu poza domem i wypoczynku bez konieczności wyjazdu. Jeżeli chcemy posiadać domek na drzewie, warto zastanowić się nad tym jakie warunki musimy spełnić, by móc bez przeszkód się nim cieszyć.

Więcej

Skandynawskie trendy towarzyszą nam każdego dnia, nawet jeżeli tego nie zauważamy. Nic dziwnego, że styl skandynawski ewoluował, aż wykształciło się wiele, bardzo różniących się od siebie odmian. Przewaga złota, cukierkowość, wyraziste detale, a nawet folk, nie są już granicami stylu. Co jest aktualnie modne? Czym kierować się przy wyborze mebli, dodatków i kolorystyki, tak by nasz dom zachował północnoeuropejski klimat? Przychodzimy z pomocą!

Więcej

Gruntowe pompy ciepła są stosunkowo nowymi produktami na polskim rynku i wciąż spotykają się ze sporym sceptycyzmem potencjalnych nabywców. Kosztują dużo, a ponadto inwestycja nie zawsze zwraca się w oczekiwanym czasie. Jednak w pewnych sytuacjach wybór właśnie takiego sytemu grzewczego jest najwłaściwszy. Niezaprzeczalnym pozostaje bowiem fakt, że użytkowanie pompy ciepła pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji domu i cieszyć się komfortowym mikroklimatem we wnętrzach.

Więcej

 

Choć budownictwo drewniane ma w Polsce długą tradycję, to właśnie teraz, za sprawą domów w technologii szkieletowej, przeżywa drugą młodość. Z jakimi pojęciami spotkamy się w przypadku budownictwa drewnianego? Oto krótki słownik najpopularniejszych pojęć.

Więcej

Z pewnością kojarzycie charakterystyczne domy w kratę. Ich otynkowane w jasnych kolorach elewacje, poprzecinane ciemnymi belkami, tworzą unikalne wzory i z daleka zwracają uwagę. Znamy je głównie z budownictwa historycznego, ale powstają także ich współczesne wersje.

Więcej