Artykuły oznaczone "bale drewniane"


Drewniane domy szkieletowe to jedna z najszybszych technologii budowy domu. Konstrukcje drewniane pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych. Domy oparte na szkieletach drewnianych łatwo też rozbudowywać i modyfikować. Nie dziwi więc, że ta technologia zyskuje na popularności wśród prywatnych inwestorów.

Więcej

W Polsce budowanie domów drewnianych ciągle nie jest tak popularne jak budowa murowana. Jednak wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz innych potrzeb, drewniane budowle zyskują na popularności. Istnieje kilka podstawowych technologii, w których można zbudować dom drewniany. Różnią się one od siebie czasem, kosztem i jakością wykonania. Poniżej przegląd najważniejszych z nich.

Więcej

Budynki z płazów drewnianych są charakterystyczne dla krajobrazu Podhala. W tym rejonie powstają od wielu lat, tutaj też najłatwiej o firmy wykonawcze wyspecjalizowanie w ich realizacji. Ale sława domów z płazów dawno dotarła już poza granice regionu i nie tylko.

Więcej

Miłośnicy pełnych uroku domów z bali, którzy chcą uniknąć trudów związanych z realizacją budowy, mogą zdecydować się na zakup budynku z rynku wtórnego. Czy to opłacalna inwestycja?

Więcej

Domy z bali posiadają bardzo długą listę zalet. Dlaczego więc budownictwo z drewna, pomimo stale rosnącej popularności, nadal bardziej stanowi niszę niż główny nurt? Jednym z głównych powodów zapewne są koszty.

Więcej

Jedna z możliwości, które mają do dyspozycji miłośnicy domów z bali, polega na przeniesieniu starego budynku w nowe miejsce. To atrakcyjna opcja, pod warunkiem jednak, że koszty z nią związane nie okażą się wyższe od budżetu przewidzianego na budowę nowego domu.

Więcej

Ostatni etap powstawania każdego domu polega na przeprowadzeniu prac wykończeniowych. Dom z bali podczas wykonywania tych robót, tak jak i w trakcie całej budowy, wymaga od fachowców odpowiedniego doświadczenia oraz bardzo dużej precyzji.

Więcej