Altana niejedną może mieć formę

17 lip 2014 | 0 komentarzy
W naszym klimacie pogoda bywa nieprzewidywalna i kapryśna. Stale się o tym przekonujemy, zmuszeni do weryfikowania wcześniej poczynionych planów, gdy weekendowego grilla trzeba odwoływać z powodu deszczu. Gdyby jednak w ogrodzie stała altana, problemu by nie było.

Altana niejedną może mieć formę i niejedną może pełnić funkcję. Zadaszony zakątek uchroni biesiadników zarówno przed deszczem, jak i przed lejącym się z nieba żarem. O wybudowaniu altany warto pomyśleć zwłaszcza wówczas, gdy w pobliżu domu brakuje podobnego miejsca – nie ma zadaszonego tarasu czy innego rodzaju wiaty. Posiadając altanę, można grillować bez nerwowego spoglądania w niebo, bo w razie pogorszenia warunków biesiadnicy schronią się pod zadaszeniem. Ale altana to nie tylko miejsce spotkań towarzyskich. To miejsce, które można wykorzystać na rozmaite cele związane z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Altana może też przybierać najrozmaitsze kształty i być zaprojektowana w najróżniejszych stylach – od rustykalnej surowości po ultranowoczesne formy. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących przykładów, które mogą okazać się inspirujące.

lushome.com 2 Altana niejedną może mieć formę

lushome.com

Urocza, niewielka altana. Doskonałe miejsce na jadalnię na świeżym powietrzu. Jej interesującym elementem jest umieszczony na froncie nieociosany fragment pnia, podkreślający prostotę i naturalność tej budowli.

houzz.com  Altana niejedną może mieć formę

houzz.com

Kapsuła rodem z filmów science-fiction. Takie wrażenie może robić na pierwszy rzut oka. Wygodne miejsce dla jednej, dwóch osób, chociaż raczej nie dla tych, które cierpią na klaustrofobię. Ale dla pozostałych – ciekawe, minimalistyczne rozwiązanie.

sabpa.com 2 Altana niejedną może mieć formę

sabpa.com

Egzotyczna, luksusowa altana. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją skopiować w naszych warunkach, zwłaszcza jeśli jest się już szczęśliwym posiadaczem basenu, któremu brakuje tylko właśnie takiego dodatku. Jego użytkownicy na pewno będą zadowoleni.

designmag.it  Altana niejedną może mieć formę

designmag.it

Połączenie ogrodowego kwietnika z częściowo zadaszoną altaną. Rośliny umieszczone na jej ścianach sprawiają, że konstrukcja z jeszcze większą łatwością staje się harmonijną częścią ogrodu. To doskonała czytelnia na świeżym powietrzu lub miejsce zabaw dla dzieci.

archiexpo.com  Altana niejedną może mieć formę

archiexpo.com

W tym przypadku trudno mówić o prostocie, chociaż konstrukcja budowli nie jest skomplikowana. W tym budynku ogrodowym stworzono domek dla gości, ale równie dobrze mógłby w nim zostać zaaranżowany pokój rekreacyjny, biblioteka, jadalnia lub inne wnętrze atrakcyjne dla gospodarzy.

 Altana niejedną może mieć formę

homeklondike.com

Oryginalna, nowoczesna altana, w której znalazło się miejsce nawet na kominek. To doskonałe lokum do biesiadowania, ale w razie potrzeby może także pełnić funkcję sypialni dla gości.  Minimalistyczna, elegancka, wygodna.

andscapecompanysandiego.com  Altana niejedną może mieć formę

andscapecompanysandiego.com

Tutaj królują przeszklenia. Nawet dach jest przeszklony. Kąpiel w tak otwartym wnętrzu nie dla wszystkich może stanowić interesującą propozycję. W sukurs przychodzą jednak żaluzje lub rolety, w które warto wyposażyć podobny budyneczek.

satterwhiteloghomes.com  Altana niejedną może mieć formę

satterwhiteloghomes.com

Działka  w lesie i nad wodą  to jedna z najlepszych możliwych lokalizacji dla altany. A w tym przypadku nawet nie tyle „nad”, co „na” wodzie. Piękne miejsce, budowla równie urocza. Nic, tylko usiąść i wsłuchać się w ciszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing