Wokół domu


Wygląd bramy garażowej do domu drewnianego ma ogromne znaczenie. Dom z bali czy desek drewnianych wyróżnia ciepło, przytulność i swojskość. Brama natomiast może zaburzyć całą koncepcję, zwłaszcza, gdy wykonana jest z metalu lub innego „chłodnego tworzywa”.

Więcej

Drewno jest naturalnym, wyjątkowym i wszechstronnym materiałem. Znakomicie pasuje do ogrodu; nie tylko jako budulec rozmaitych ogrodowych dekoracji i elementów małej architektury, ale także jako materiał na ogrodowe nawierzchnie.

Więcej

Ogrodzenie zaznacza granice posesji i chroni prywatność jej mieszkańców. Ale nie tylko. Jednocześnie jest istotnym elementem uzupełniającym zabudowę całej posiadłości. Jako najbardziej wysunięte na widok, stanowi  najbardziej widoczną jej wizytówkę.

Więcej

W naszym klimacie pogoda bywa nieprzewidywalna i kapryśna. Stale się o tym przekonujemy, zmuszeni do weryfikowania wcześniej poczynionych planów, gdy weekendowego grilla trzeba odwoływać z powodu deszczu. Gdyby jednak w ogrodzie stała altana, problemu by nie było.

Więcej

Jeśli kominek ma pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale rzeczywiście ma być użytkowany, to trzeba znaleźć miejsce na przechowywanie opału. Budowa drewutni okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Więcej
Altana w ogrodzie

Altana w ogrodzie


23 kwi 2014

 

W naszym klimacie lato rzadko nas rozpieszcza. Mimo to co roku z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu działkowego. Nie mamy gwarancji, że lato będzie upalne, tym bardziej warto więc zawczasu pomyśleć o ogrodowej budowli, która zapewni warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od kaprysów aury.

Więcej

Drewno jest najlepszym materiałem do wykorzystania w otoczeniu domu i to nie tylko wówczas, gdy mamy do czynienia z budynkiem drewnianym. Tylko naturalny materiał będzie naprawdę dobrze komponował się z roślinnością otaczającą dom, niezależnie od tego, w jakiej technologii i stylu został zbudowany ten ostatni.

Więcej

Przy drewnianym w domu, w otoczeniu ogrodu, niezastąpionym miejscem relaksu będzie taras wykonany z naturalnych materiałów, ale czy drewniana nawierzchnia może gwarantować trwałość konstrukcji?

Więcej

Kto w dzieciństwie nie marzył o własnym domku na drzewie? Zapewne wielu. Budując drewnianą chatkę dla dzieci, można przy okazji zrealizować własne, trochę już zakurzone marzenia.

Więcej