Wanna w centrum uwagi

6 kwi 2016 | 0 komentarzy
Wyposażenie łazienki w drewnianą wannę nie jest nowym pomysłem. To rozwiązanie, które zdążyło zdobyć swoich zwolenników. Jaką przewagę ma drewniana wanna nad akrylowym bądź żeliwnym odpowiednikiem?

JapaneseOforofor2 Wanna w centrum uwagi

bath-in-wood.com

Wykorzystanie drewna do wykonania wanny to idea zaczerpnięta z przeszłości. Dawniej drewniane balie były w powszechnym użytku. Później zostały wyparte przez żeliwne i przede wszystkim – akrylowe modele. Dziś, w nowoczesnej wersji, ponownie zyskują na popularności. Stają się oryginalnym elementem wystroju. Nie ma dwóch identycznych wanien, tak jak nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Pozornie takie same modele zawsze będą różnić się strukturą, barwą czy widocznością słojów.

outdoor tub 2 Wanna w centrum uwagi

bath-in-wood.com

Drewniana wanna przykuwa uwagę wyglądem. Nie chodzi tylko o surowiec, z którego jest wykonana, ale także o kształt. Drewno jest łatwym do uformowania materiałem, dzięki czemu wanny mogą przybierać najrozmaitsze kształty. Bywają owalne, sześcienne, niesymetryczne. W sprzedaży są różne modele, wiele jest wykonywanych na wymiar. To ich kolejna zaleta, mogą bowiem zostać dokładnie dopasowane do wnętrza; do jego metrażu i wystroju. Drewno jest przy tym materiałem, które doskonale komponuje się z innymi elementami wykończenia – ceramicznymi, metalowymi, szklanymi. Ze wszystkim może stworzyć udaną całość kompozycyjną.

httpgreatinteriordesig.blogspot.com  Wanna w centrum uwagi

greatinteriordesig.blogspot.com

Drewno wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami. Jest ekologiczne (ulega całkowitej biodegradacji), zdrowe, ciepłe. Nadaje wnętrzom przytulny wygląd i jednocześnie ma konkretne zalety dostrzegalne podczas użytkowania. Słabo przewodzi ciepło, dzięki czemu woda wypełniająca wannę wolniej stygnie. Kąpiel w efekcie staje się przyjemniejsza i ma korzystny wpływ na organizm. Drewno ma też właściwości hipoalergiczne, a żywica drzewna – bakteriobójcze, drewniane wanny są więc polecane nawet bardzo wrażliwym osobom, u których tworzywa sztuczne mogą wywoływać uczulenie.

single tub installed Wanna w centrum uwagi

bath-in-wood.com

Gatunki drewna, z których najczęściej wykonuje się wanny, to mahoń, klon, padouk i jesion. Wybierając wannę, należy zwrócić uwagę na jakość drewna, które nie powinno być popękane czy naruszone przez korniki. Powinno też zostać odpowiednio przygotowane – poddane obróbce pod wysokim ciśnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing