Top 30 domów szkieletowych – wiosna 2021

28 mar 2021 | 3 komentarze
Domy szkieletowe są coraz popularniejszą opcją. Sprawdźcie nasze zestawienie top 30 projektów, które zachwyciły inwestorów!

TOP 30 projektów domów szkieletowych Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Domy szkieletowe – top 30 projektów

Domy szkieletowe z powodu przywiązania Polaków do technologii murowanej, mają w Polsce zwolenników i przeciwników. W innych krajach, głównie skandynawskich, jest to popularna technologia, ceniona za m.in. dobre utrzymywanie ciepła, łatwość przebudowy czy szybkość budowy. Choć mówi się, że w Polsce trudno znaleźć dobrych specjalistów, którzy zajmują się technologią szkieletową, z każdym rokiem przybywa firm, które się nią zajmują.

Co jeszcze? Domy szkieletowe są nowoczesne i oryginalne – dlatego koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie top 30!

1. Projekt domu Weranda dr-S

1 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Weranda dr-s to projekt domu z poddaszem użytkowym i wiatą garażową. W projekcie istnieje wyraźny i praktyczny podział na część dzienną i nocną. Na parterze znajduje się kuchnia z jadalnią i salonem, łazienka, którą dopełnia praktyczna pralnia oraz kotłownia niedaleko wiaty. Na poddaszu projektu zaplanowano trzy sypialnie oraz łazienkę. Powierzchnia pokoi to: 7,81 m², 8,45 m² oraz 9,43 m².

2. Projekt domu Bilbo drewniany

21 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Niewielki parterowy dom o powierzchni użytkowej 98,02 m² to propozycja dla nawet czteroosobowej rodziny. Wszystkie pomieszczenia w nim zawarte znajdują się na jednej kondygnacji, w tym trzy duże pokoje – idealne dla rodziców oraz najmłodszych. Strefa dzienna z salonem oraz wyjściem na taras okaże się wspaniałym rozwiązaniem dla wszystkich domowników, którzy lubią odpocząć po dniu pełnym obowiązków. W projekcie zadbano o łazienkę oraz dodatkowe WC, które pomoże uniknąć porannych kolejek do toalety.

3. Projekt domu Malutki dr-S

31 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Malutki dr-s to parterowy dom z poddaszem użytkowym. Zachwyca nowoczesnym wyglądem, ale też niewielką powierzchnią (79,48 m²), którą na pewno docenią inwestorzy szukający alternatywy dla zakupu mieszkania. Niewielki metraż, ale również zastosowane rozwiązania sprawiają, że budowa okaże się niedroga. Na parterze znajdują się pomieszczenia dodatkowe, m.in. schowek, kotłownia czy WC.

Atutem projektu jest fakt, że do środka wpada dużo światła. Jest to w pełni nowoczesny projekt, zachwycający nawet najbardziej wymagających inwestorów.

4. Projekt domu S-90

41 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu s-90 to parterowy dom z poddaszem do późniejszej adaptacji. Został zaplanowany w konstrukcji szkieletowej drewnianej. W projekcie zostało uwzględnione poddasze do adaptacji, dzięki czemu możemy podzielić w czasie koszty związane z inwestycją. Za jednostanowiskowym garażem znajduje się kotłownia, gdzie można zamontować kocioł na dowolny rodzaj paliwa. Na parterze zaplanowano dwie duże sypialnie, każda ponad 12 m².

5. Projekt domu Gaja drewniana

5 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Gaja drewniana to budynek, który pomimo niewielkiej powierzchni spełni oczekiwania nawet czteroosobowej rodziny. Budynek ma nieskomplikowaną bryłę, którą wieńczy dwuspadowy dach. Został ozdobiony okładziną drewnianą oraz płytkami klinkierowymi w delikatnym kolorze. Dobrze zaprezentuje się w miejskim i podmiejskim krajobrazie.

Jeżeli szukamy domu w cenie mieszkania – to idealna propozycja, która nie będzie generować dużych kosztów również na etapie późniejszej eksploatacji.

6. Projekt domu D67 – Paulinka I wersja drewniana

6 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Parterowy dom z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia użytkowa wynosi 70,5 m². Może pełnić funkcję całoroczną lub letniskową, wszystko zależy od potrzeb oraz oczekiwań inwestorów. Został zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. To dom, który wybudujesz szybko i tanio – w cenie mieszkania. Na poddaszu znajdują się dwie, średniej wielkości sypialnie. Umieszczenie trzeciej sypialni na parterze sprawia, że poddasze mogą zająć dzieci, a największy pokój stanie się własnością rodziców.

7. Projekt domu Sosenka 4

7 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Sosenka 4 ma powierzchnię użytkową 63,32 m². Na parterze znajduje się sień, kuchnia, pokój dzienny, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. W salonie umieszczono kominek, który będzie umilać codzienne wieczory. Na poddaszu zaprojektowano dwie sypialnie. Ich powierzchnia to 10,35 m² i 9,14 m². Wydzielono w nich miejsce na duże szafy. Z jednego pokoju można wyjść na taras, który będzie stanowić miejsce codziennego odpoczynku.

8. Projekt domu D101 – Tobiasz wersja drewniana

8 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu D101 – Tobiasz wersja drewniana to jednorodzinny dom parterowy z poddaszem. 107,59 m² robi wrażenie i stanowi propozycje dla nawet pięcioosobowej rodziny. Zaletą projektu jest dobudowanie jednostanowiskowego garażu w kondygnacji parteru. Warto zwrócić uwagę na praktyczną strefę nocną, trzy duże pokoje oraz łazienkę. To właśnie tam mogą odpoczywać np. dzieci. Na parterze zaprojektowano jedną sypialnię, która może należeć do rodziców.

9. Projekt domu Abra drewniana

9 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Abra drewniana to parterowy budynek, którego oferta zainteresuje osoby preferujące budynki jednokondygnacyjne – wszystkie pomieszczenia zaplanowano na parterze. To propozycja nietrudna w realizacji i atrakcyjna finansowo. Jasną elewację ocieplono fragmentami drewnianej okładziny, dzięki czemu Abra jest projektem eleganckim, przyjemnym i rodzinnym.

Podział na strefę częścią i nocną zapewnia relaks w sypialni oraz miłą atmosferę w salonie. Przedłużeniem dużego salonu (prawie 30 m²) jest wygodny taras – idealne miejsce spotkań po dniu pełnym obowiązków.

10. Projekt domu W-27

10 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu W-27 to parterowe rozwiązanie o powierzchni użytkowej 101,21 m². Ten nowoczesny i minimalistyczny budynek na pewno zwróci na siebie uwagę przechodniów oraz sąsiadów. Na jego parterze znajduje się otwarta część dzienna, pokój, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienka. Na poddaszu zaplanowano aż trzy sypialnie oraz łazienkę z miejscem na wannę.

11. Projekt domu Jaśmin dr-S

11 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Jaśmin dr-S to parterowy dom letniskowy o powierzchni użytkowej 75,29 m². Na jego parterze zaplanowano salon z kominkiem, kuchnię, łazienkę oraz sypialnię rodziców, która może pełnić funkcję gabinetu. Na poddaszu użytkowym znajdują się dwie sypialnie oraz niewielki gabinet, garderoba lub schowek – w zależności od preferencji inwestora. Powierzchnia tego pomieszczenia wynosi 3,25 m².

12. Projekt domu UA128

12 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu UA128 ma powierzchnię użytkową 115,6 m². Bryła domu została przykryta wielospadowym dachem. To, co najbardziej charakteryzuje przedstawiony projekt, to zadaszony taras – idealne miejsce na organizację przyjęć czy rodzinny obiad w letnie miesiące. W projekcie znajduje się strych. Na parterze zaplanowano dwie duże sypialnie, które idealnie nadadzą się dla dzieci oraz rodziców. Zaprojektowana blisko toaleta oraz garderoba ułatwią poranne przygotowania do szkoły i pracy.

13. Projekt domu TK 109

unnamed Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

TK 109 zachwyci zwolenników klasycznych, lecz praktycznych i rodzinnych rozwiązań. Wszystkie pomieszczenia w projekcie zostały zaplanowane na jednej kondygnacji. W skład pomieszczeń wchodzą trzy sypialnie, łazienka, salon, kuchnia oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia użytkowa projektu to 78,8 m². Dom szkieletowy może stać się projektem domu energooszczędnego, co spodoba się osobom lubiącym ekologiczne rozwiązania.

14. Projekt domu Domek Nieduży mini 010 es mini

14 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt Domek Nieduży mini 010 es mini ma powierzchnię użytkową 96,14 m². Został zaplanowany z myślą o nawet pięcioosobowej rodzinie. Budynek ma prostą bryłę oraz dwuspadowy dach. Wejście zostało ozdobione drewnianą okleiną i daszkiem, który chroni przed niekorzystną pogodą oraz promieniami słonecznymi. Dom idealne nada się na miejski i wiejski klimat. Poddasze jest prywatną częścią domu, gdzie znajduje się łazienka i trzy sypialnie.

15. Projekt domu Endo drewniany

15 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Endo drewniany to parterowy budynek o powierzchni użytkowej 114,19 m². Doskonale zaplanowany oraz przemyślany układ pomieszczeń sprawdzi się w przypadku m.in. czteroosobowej rodziny. Trzy ustawne sypialnie, w tym dwie z wyjściem na taras, oraz łazienka sprawdzą się jako wygodna strefa nocna. W korytarzu zostało wyznaczone również miejsce na toaletę oraz szafę wnękową. Pokój dzienny znajduje się na prawo od sieni.

16. Projekt domu Roberto II Sz

16 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Roberto II Sz to parterowy budynek z jednostanowiskowym garażem. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 83,2 m². Nowoczesna elewacja sprawia, że budynek od razu zwraca na siebie uwagę, pasując głównie do miejskich i podmiejskich okolic. Można wybudować go stosunkowo niedużym kosztem, co na pewno ucieszy inwestorów, którzy szukają alternatywy dla kupna mieszkania. W skład pomieszczeń wchodzą trzy pokoje, łazienka, kotłownia, kuchnia oraz pokój dzienny z jadalnią oraz komunikacją.

17. Projekt domu S-110

17 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu S-110 jest parterowym budynkiem bez piwnicy, którego poddasze można adaptować na użytkowe. Może w nim zamieszkać cztero- lub nawet pięcioosobowa rodzina. W projekcie znajdują się trzy duże sypialnie, łazienka, dodatkowe WC, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia, spiżarnia i pokój dzienny. Garaż jednostanowiskowy posiada bezpośrednie przejście do pomieszczenia gospodarczego. Wygodnie można tam przechowywać rowery czy narzędzia do majsterkowania.

18. Projekt domu Ricardo Sz

18 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Ricardo Sz to dopracowany, niedrogi w budowie projekt z częściowo zadaszonym tarasem. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 72,4 m². Wszystkie pomieszczenia w projekcie zostały zaplanowane na jednej kondygnacji. W skład pomieszczeń wchodzą: przedsionek, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, kotłownia, dwa pokoje i łazienka. Powierzchnia sypialni to 8,85 m² i 11,30 m².

19. Projekt domu Domek Lipowy szkielet drewniany 020 Jk V2

19 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu o powierzchni użytkowej 79,96 m². W projekcie znajduje się poddaszem użytkowe. Na parterze zaplanowano: pomieszczenie techniczne, łazienkę, pokój, salon z aneksem kuchennym, schody i przedsionek. Na poddaszu zaprojektowano dwie sypialnie oraz łazienkę. Na plus tego rozwiązania przemawia fakt, że drewno jest naturalnym surowcem, posiadającym zdolność na samoregulacji wilgoci, stwarza też wspaniały klimat. To świetna opcja zarówno dla młodego małżeństwa, jak i większej rodziny.

20. Projekt domu UA115

20 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu UA115 to parterowy, nowoczesny dom o powierzchni użytkowej 122,6 m². Prosta bryła oraz dwuspadowy dach sprawiają, że jest on stosunkowo tani w budowie i niedrogi również na późniejszym etapie eksploatacji. Będzie wygodnym rozwiązaniem nawet dla czteroosobowej rodziny. W układzie zastosowano wyraźny podział na strefę dzienną oraz nocną.

Uwagę zwraca na siebie przede wszystkim otwarta kuchnia, jadalnia oraz duży salon z wyjściem na taras. Trzy praktyczne sypialnie, pralnia oraz toaleta dla gości uczynią poranne przygotowania do wyjścia przyjemnymi, a noce spokojnymi.

21. Projekt domu Zorba VIII Sz

211 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Zorba VIII Sz to parterowy budynek bez garażu o powierzchni użytkowej 79,7 m². Jest tani w budowie oraz niedrogi na późniejszym etapie eksploatacji. Będzie też niezawodnym rozwiązaniem dla nawet czteroosobowej rodziny. Salon otwiera się na taras, który stanie się naszą jadalnią w czasie letnich miesięcy. W projekcie zadbano o dodatkowe WC oraz kuchnię blisko części dziennej, dzięki czemu podawanie posiłków okaże się szybkie i wygodne a jednocześnie nie wykluczy z rozmów osób przygotowujących jedzenie.

22. Projekt domu UA57

22 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu UA57 to parterowy budynek o powierzchni użytkowej 97,7 m². Nie posiada garażu ani piwnicy, co obniża koszty budowy, tak jak prosta bryła oraz dwuspadowy dach. Dzięki temu budynek można wybudować bez poniesienia dużych kosztów. Nowoczesna elewacja oraz zaplanowanie wszystkich pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną to zapewnienie maksymalnego komfortu każdemu z mieszkańców. W skład pomieszczeń wchodzą m.in. trzy sypialnie, kuchnia z dużym salonem oraz łazienka – prawie 10 m²!

23. Projekt domu Bono drewniany

23 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Bono drewniany to parterowy budynek o powierzchni użytkowej około 150 m². Można umieścić go m.in. na wąskiej działce, gdzie minimalna szerokość posesji wynosi 17,07 m. Idealnie pasuje też do działki z wjazdem od strony południowej.

W projekcie wszystkie pomieszczenia umieszczono na jednej kondygnacji, dbając o podział na strefę dzienną oraz nocną. Trzy duże sypialnie, kuchnia, salon, kotłownia, łazienka, garderoba oraz dodatkowe WC sprzyjają komfortowemu, codziennemu użytkowaniu.

24. Projekt domu Domek Pani Darii 047 ES

24 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Przedstawiony projekt to propozycja parterowego domu bez garażu. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 85,06 m². Projekt można zrealizować również na niewielkiej działce. Prezentuje się modnie, dzięki drewnianej okleinie oraz prostemu, lecz praktycznemu zadaszeniu nad strefą wejściową. Na parterze znajdują się trzy sypialnie (jedna posiada garderobę), łazienka, dodatkowe WC, pomieszczenie techniczne, aneks kuchenny oraz duży pokój dzienny.

25. Projekt domu Aurora Maxi II SZ

25 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Aurora Maxi II SZ to parterowy dom bez garażu, którego powierzchnia użytkowa 117,3 m² zrobi wrażenie na wielu inwestorach. Wewnątrz znajdują się aż 4 przestronne sypialnie, kotłownia, łazienka, dodatkowe WC, kuchnia, spiżarka oraz salon z wyjściem na taras.

Zadaszony taras jest idealnym miejscem do spędzania czasu w gronie rodziny, również podczas gorszej pogody. To wspaniała inwestycja dla nawet pięcioosobowej rodziny.

26. Projekt domu Jagodowy dr-S

26 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Jagodowy dr-S zwraca na siebie uwagę od pierwszego spojrzenia, zachwycając romantycznym klimatem i praktycznym metrażem – ponad 160 m². W projekcie znajduje się piwnica, gdzie zaplanowano trzy pomieszczenia do dowolnego zagospodarowania, kotłownię oraz korytarz. Na parterze projektu zaplanowano ogólnodostępną garderobę, łazienkę, pokój, kuchnię oraz salon. Na poddaszu za to znajdziemy trzy wygodne i przestronne sypialnie, w tym jedną z garderobą. Poza komfortowymi sypialniami, nie zapomniano też o sporej łazience z miejscem na wannę.

27. Projekt domu D138 wersja drewniana

27 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu D138 to parterowy budynek o powierzchni użytkowej 50,86 m². Poddasze do późniejszej adaptacji sprawia, że koszty związane z inwestycją można podzielić w czasie lub np. odłożyć na później, jeżeli chcemy powiększyć rodzinę, ale na ten moment dodatkowe miejsce nie jest potrzebne. Warto zwrócić uwagę na praktyczną sypialnię na parterze, duży salon oraz kuchnię ze spiżarnią. Nie zapomniano również o kotłowni i dużej łazience z miejscem na wannę.

28. Projekt domu Ricardo XVI Sz

28 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Przedstawiony projekt to propozycja niewielkiego, parterowego domu bez garażu. Tradycyjna elewacja sprawia, że wpasuje się on zarówno w miejski, jak i wiejski klimat. Wszystkie pomieszczenia w projekcie umieszczono na jednej kondygnacji. Należą do nich: przedsionek, pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, kotłownia, dwa pokoje oraz łazienka, którą zaplanowano pomiędzy sypialniami – dzięki czemu każdy domownik ma do niej łatwy dostęp. To idealny projekt dla trzy- a nawet czteroosobowej rodziny.

29. Projekt domu Nicea szkielet drewniany

29 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Nicea szkielet drewniany to parterowy dom z wiatą garażową. Posiada strych z możliwością adaptacji. Na parterze znajduje się wiatrołap, łazienka, trzy pokoje, garderoba (pomiędzy sypialniami), salon, kuchnia, kotłownia, wiata garażowa oraz taras – będący przedłużeniem dziennej części domu. Uwagę na niego zwrócą również bardziej wymagający inwestorzy, którym zależy na oryginalnym i rodzinnym rozwiązaniu.

30. Projekt domu Świdnica dws

30 Top 30 domów szkieletowych  wiosna 2021

Projekt domu Świdnica dws to parterowy budynek z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia użytkowa wynosi 93,96 m². Utrzymany w górskim stylu, zwraca na siebie uwagę również bardziej wymagających inwestorów. Na parterze projektu zaplanowano salon, kuchnię, łazienkę oraz kotłownię. Na poddaszu za to: trzy pokoje (ich powierzchnia to 8,06 m², 10,28 m² i 14,20 m²) oraz łazienkę.

3 Komentarze

 1. Z mężem zdecydowaliśmy się na projekt szkieletowy. Nie musieliśmy robić przerwy w zimie i wydaliśmy jedynie nieco więcej niż gdybyśmy zdecydowali się na mniejsze mieszkanie w mieście. Mówi się, że dom szkieletowy można zbudować w 3 miesiące, nam zajęło to około 5. :)

  Odpowiedz
 2. Czy dom szkieletowy wychodzi taniej niż murowany?

  Odpowiedz
  • Wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań, jednak fundamenty pod dom o konstrukcji szkieletowej wykonuje się więc taniej i szybciej, niż te pod budynek murowany.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing