Stylowe country

19 maj 2016 | 0 komentarzy
Dziki Zachód znamy z licznych westernów. Filmowe obrazy zazwyczaj zapadają w pamięć nie tylko za przyczyną kowbojskich porachunków, ale również dzięki pięknym krajobrazom i surowym wnętrzom. Styl country jest na tyle charakterystyczny, że w aranżacji wnętrz bywa wykorzystywany również współcześnie.

goodshomedesign.com9  Stylowe country

goodshomedesign.com

Na Dzikim Zachodzie panowały proste reguły życia. Równie proste były wnętrza. Wszystko, co się w nich znajdowało, ludzie musieli wytworzyć sami. Trudno było o wyszukane, eleganckie meble, a o tanich plastikowych stołach czy krzesłach nikt jeszcze nie słyszał. We wnętrzach królowała więc nie tylko prostota, ale także naturalność. Ich wyposażenie wytwarzano we własnym zakresie z materiałów, które były najłatwiej dostępne. Meble przede wszystkim pełniły funkcję praktyczną, a nie dekoracyjną. Nie były więc rzeźbione czy też ozdabiane w inny sposób. Miały prostą konstrukcję, były surowe, czasem nawet niezbyt starannie wykonane. Starych sprzętów raczej nie wyrzucono, ale starano się je przywrócić do stanu używalności. Podobnie było z ubraniami i skrawkami materiałów, z których domowymi sposobami wyrabiano patchworkowe narzuty i kołdry. We wnętrzach wszechobecne było drewno i kamień. Stąd też jeśli współcześnie chcemy urządzić dom w stylu country, nie powinno zabraknąć w nim elementów drewnianych. Dobrze będą pasować ręcznie wykonane meble i akcesoria, materiały wełniane i bawełniane, skóry zwierząt. A jako elementy uzupełniające – dekoracyjne, ale zarazem użyteczne – misy, kosze wiklinowe, gliniane dzbany. Na obrusach czy narzutach będzie obecna kratka, pasy i motywy roślinne. Całość powinna być utrzymana w ciepłych, stonowanych kolorach.

shutterstock 78087142 GAc Stylowe country

Shutterstock

Styl country ma wiele wspólnego z rustykalnym. Króluje w nim podobna surowość i prostota, ale wzbogacona o elementy charakterystyczne dla Dzikiego Zachodu. Takie naturalne, ekologiczne aranżacje zachęcają do pobudzenia własnej kreatywności. Sprzyjają wykonywaniu niepowtarzalnych przedmiotów, odnawianiu starych mebli, a nawet – podobnie jak czynili to pionierzy na Dzikim Zachodzie – wytwarzaniu ich we własnym zakresie. Tak wyprodukowanego wyposażenia nie znajdzie się w żadnym sklepie, a wnętrza dzięki niemu staną się nie tylko przytulnie swojskie, ale także nabiorą unikalnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing