Przeniesienie domu drewnianego

7 sty 2014 | 0 komentarzy
Jedna z możliwości, które mają do dyspozycji miłośnicy domów z bali, polega na przeniesieniu starego budynku w nowe miejsce. To atrakcyjna opcja, pod warunkiem jednak, że koszty z nią związane nie okażą się wyższe od budżetu przewidzianego na budowę nowego domu.

3 Przeniesienie domu drewnianego

Przeniesienie domu na swoją posesję – czy to możliwe?

Inwestorzy, którzy dysponują wymarzoną działką, zamiast budowy nowego domu z bali mogą wziąć pod uwagę kupno starego budynku i przeniesienie go na swoją posesję. W ten oto sposób będą mogli zostać posiadaczami absolutnie wyjątkowego lokum; domu z historią i wyjątkowym klimatem. Zanim jednak weźmie się pod uwagę realizację podobnej operacji, należy zapoznać się z wytycznymi zawartymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz przyjrzeć się otoczeniu, w którym budynek ma stanąć. Pełen niewątpliwego uroku dom z bali nie będzie dobrze prezentował się w otoczeniu gęstej, podmiejskiej zabudowy. Najpierw więc warto spróbować wyobrazić sobie dom w nowym miejscu i upewnić się, że będzie tam naprawdę pasował.

21 Przeniesienie domu drewnianego

Realizacja domu drewnianego – zobacz, co Cię czeka

Kto remontował stary budynek, niekoniecznie drewniany, sam najlepiej wie, z iloma problemami wiąże się realizacja takiego przedsięwzięcia. Jeszcze więcej kłopotów może pojawić się przy przenoszeniu obiektu. Trudności będą wynikać przede wszystkim ze złego oszacowania jego stanu. Jeśli dom jest zniszczony, to jego naprawa pochłonie większe koszty niż budowa nowego budynku. W takiej sytuacji przenoszenie starego domu nie stanowi atrakcyjnej oferty, lepiej z realizacji przedsięwzięcia zrezygnować. Zanim więc zapadnie jakakolwiek decyzja należy dokładnie obejrzeć budynek i zorientować się, co nas czeka.

11 Przeniesienie domu drewnianego

Kto przeniesie budynek na moją posesję?

Operację przenoszenia obiektu najlepiej jest powierzyć firmie, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem w tym zakresie. Fachowcy, zanim przystąpią do właściwej rozbiórki, usuną wszystkie elementy, które nie wpływają na stabilność konstrukcji, a które mogłyby przeszkadzać podczas demontażu. Rozmontowując budynek, będą odpowiednio znakować poszczególne elementy, co okaże się nieocenione podczas późniejszego składania. Najlepiej, aby ten drugi etap prac mógł rozpocząć się jak najszybciej, drewno jest bowiem elastyczne i zmienia swoje wymiary, złożenie domu po pewnym czasie może więc przysporzyć problemów. Zanim dojdzie do ponownego montażu poszczególnych elementów warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie materiału przed niszczeniem. Najlepiej, jeśli drewno osuszymy w suszarni, gdzie wysoka temperatura skutecznie zniszczy szkodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing