Przegląd cen budowy domów drewnianych

19 gru 2017 | 0 komentarzy
Koszt budowy drewnianego domu zależy od wielu czynników, a powierzchnia użytkowa wbrew pozorom nie jest najważniejszym z nich. Ważny jest sam projekt oraz kwestia, czy dom jest podpiwniczony i czy posiada użytkowe poddasze lub piętro.

Przedstawione w poniższym tekście ceny pochodzą z przeglądarki projektów dostępnych na stronie Tooba.pl. Są to koszty budowy domu w stanie deweloperskim, czyli takie, w których dom nie jest w pełni wykończony, ale posiada dach, ocieplone ściany oraz wylane posadzki. W gestii klienta leży położenie farb i tapet, ostatniej warstwy posadzki (np. paneli odłogowych, desek etc.), założenie tzw. białego montażu oraz grzejników. Podane ceny są cenami netto i są wyłącznie orientacyjne. Dotyczą systemu zleconego.

Cena budowy domu zależy od wielu czynników, takich jak koszt materiałów oraz ich transportu na miejsce budowy. Postawienie domu na wyrównanej działce o łatwym dojeździe będzie łatwiejsze i tańsze niż w przypadku działki o bardzo nieregularnej powierzchni. Na koszt budowy domu ma wpływ także wysokość wynagrodzenia, które trzeba będzie zapłacić robotnikom i wykonawcą – ta zaś może różnić się w zależności od sezonu czy obszaru Polski.

Ile kosztuje budowa domu drewnianego 100 mkw?

Skupmy się na projektach domów drewnianych jednorodzinnych i całorocznych. Te mniejsze, o powierzchni od 80 do 100 mkw. powierzchni użytkowej można zbudować w granicach 200 tysięcy złotych netto. A teraz przykłady: dom drewniany z projektu Quadro Mini-D ma powierzchnię użytkową ponad 80 mkw. Jest to dom parterowy, bez poddasza i piwnicy o czterospadowym dachu. Wewnątrz znajdziemy dwa pokoje, duży salon połączony z kuchnią, łazienkę oraz pomieszczenie kotłowni. Koszt budowy tej nieruchomości w stanie deweloperskim jest szacowany na 184,5 tys. zł.

Bilbo drewniany vt med Przegląd cen budowy domów drewnianych

Tooba.pl

Nieco większy jest projekt domu w technologii drewnianej Bilbo. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 98,02 mkw. I – podobnie jak poprzedni budynek – jest pozbawiony poddasza i piwnicy. Niecałe 20 mkw. różnicy pozwoliło architektom na zaprojektowanie tutaj trzech sypialni, jednego małego pomieszczenia na kotłownię, dwóch łazienek oraz salonu z aneksem kuchennym. Na zewnątrz zaprojektowano także przestronny taras. Koszt budowy tego domu to szacunkowo 206 tys. zł.

Projekt domu drewnianego z poniższego zdjęcia Aster-2 ma nieco większą powierzchnię: 109,2 mkw., ale jego koszt budowy wynosi 394 tys. Zł. Skąd niemal dwa razy wyższe koszty w przypadku budynku większego jedynie o 10 mkw? W przeciwieństwie do poprzednich budynków, Aster posiada użytkowe poddasze, piwnicę oraz jednostanowiskowy garaż. Pozwala to przenieść pomieszczenia gospodarcze (kotłownię, spiżarnię) do piwnicy, parter przeznaczyć na kuchnię oddzieloną od przestronnego salonu, a poddasze zamienić w spokojną strefę nocną z trzema sypialniami.

Aster 2 qg big Przegląd cen budowy domów drewnianych

Tooba.pl

Większe domy drewniane – ile kosztują?

Przejdźmy teraz do domów drewnianych o znacznie większej powierzchni. Budowa domu wielkości 160 – 180 mkw. powierzchni użytkowej będzie kosztować od 420 do 480 tysięcy zł. Projekt większego domu drewnianego Milicz 41 dws ma powierzchnię 160 mkw., garaż na jedno auto oraz dwuspadowy dach. Jest to dom parterowy, ale z użytkowym strychem, bez piwnicy. Ten bardzo tradycyjny budynek ma dach wykonany ze strzechy. Za budowę podobnego domu drewnianego według projektu Jurgów duży, który również jest parterowy i bez piwnicy oraz z poddaszem użytkowym, należy będzie zapłacić około 480 tys. zł. W tym projekcie pokrycie dachu wykonano z dachówki gontopodobnej. Kolejny bardzo podobny dom to projekt dużego domu w technologii drewnianej o nazwie Zagórze, o powierzchni 174 mkw., którego budowa do stanu deweloperskiego pochłonie około 473 tys. zł. Od dwóch poprzednich projektów ten różni się czterospadowym dachem oraz brakiem garażu.

Zagorze 20 big Przegląd cen budowy domów drewnianych

Tooba.pl

Koszty budowy największych domów drewnianych

Na portalu Tooba.pl największy dostępny dom drewniany to Patrycja. Budynek ma powierzchnię użytkową 256 mkw., a koszt jego budowy szacowany jest na 562 tys. zł. Ten duży budynek będzie wygodnym domem dla 5 – 6 osobowej rodziny. Zaopatrzony w użytkowe poddasze, na którym według planu znajduję się 4 sypialnie (w tym jedna o powierzchni 37 mkw.), a także łazienka i ubikacja. Dom buduje się w konstrukcji szkieletowej (tzw. kanadyjczyk). W projekcie został uwzględniony także garaż na dwa samochody.

Z poniższego zestawienia łatwo wywnioskować, że na koszt budowy domu największe znaczenie mają takie kwestie jak obecność piwnicy czy piętra lub użytkowego poddasza. Mniejsze znaczenie ma obecność i wielkość garażu. Koszt budowy dużych domów jest większy, jednak z kolejnymi metrami powierzchni różnica ta zaczyna być coraz mniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing