Projekt Tobiasz w wersji drewnianej

19 cze 2017 | 0 komentarzy
Projekt Tobiasz (w wersji drewnianej) to dowód na to, że klasyka może idealnie połączyć się z nowoczesnym i wizjonerskim podejściem budowy. Łączy bowiem tradycyjną bryłę o ponadczasowej stylistyce z coraz chętniej wykorzystywaną technologią budowy opartą o drewniany szkielet.

Jakie są korzyści domu szkieletowego?

Przede wszystkim znaczna oszczędność. Technologia szkieletowa jest kilkadziesiąt procent tańsza od tradycyjnego murowania, dzięki czemu zachowujemy w kieszeni sporo gotówki, którą będziemy mogli wykorzystać w przyjemniejszy sposób. Dla większości inwestorów jest to rzecz kluczowa, gdyż wiąże się z możliwością wzięcia mniejszego kredytu. Dodatkową korzyścią budowy w technologii szkieletowej jest krótki czas robót.

Prace mokre, czyli murowanie i betonowanie są tutaj ograniczone do minimum, więc nie musimy przeczekiwać okresu wiązania lub wysychania. Przerwy te w dużym stopniu wpływają na tempo budowy, więc nikogo nie dziwi, że domy buduje się nawet kilkadziesiąt miesięcy. Dom w technologii szkieletowej postawimy nawet w 3 miesiące. Możemy budować dom nawet w zimie, bowiem nie są nam potrzebne dodatnie temperatury, jak ma to miejsce w przypadku domu murowanego. Liczne zalety domów w technologii szkieletowej doceniane są m.in. w USA, Kanadzie lub Skandynawii, gdzie większość konstrukcji powstaje z drewna.

shutterstock 294723803 Ddf Projekt Tobiasz w wersji drewnianej

 

Dom szkieletowy jak murowany

Czy niecodzienna technologia sprawia, że projekt domu o nazwie Tobiasz w wersji drewnianej wygląda odmiennie lub traci na atrakcyjności? Nic podobnego. Projekt został opracowany w taki sposób, by jak najlepiej wpisać się w nasze gusta. Jest też bardzo praktyczny, co gwarantuje, że każdy metr kwadratowy został w pełni wykorzystany. Mimo niedużej powierzchni użytkowej (107,59 m2) znajdziemy w nim salon połączony z kuchnią, dwie łazienki, trzy obszerne sypialnie, gabinet i funkcjonalne pomieszczenie techniczne (z przeznaczeniem na kotłownię).

Do budynku dołączony jest jednostanowiskowy garaż, nad którym znajduje się przestronny taras. Mamy do niego dostęp zarówno z sypialni jak i z korytarza, dzięki czemu skorzystają z niego wszyscy domownicy. Dwie kolejne sypialnie mają dostęp do balkonu, więc relaks na świeżym powietrzu dostępny jest na wyciągnięcie ręki.

Tobiasz szkielet drewniany 2q big Projekt Tobiasz w wersji drewnianej

Tooba.pl

Ciepły i przytulny dom

Kominek opalany pachnącym i trzaskającym drewnem to nieodzowny element przytulnej zimowej aury. W projekcie Tobiasz ma także dodatkową funkcję – wydajne ogrzewanie parteru. Wszystko dzięki temu, że jest położony w centralnym miejscu domu, dlatego ciepłe powietrze rozchodzi się równomiernie i ogrzewa wszystkie pomieszczenia. Pozwala to zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i znacznie umila chłodne wieczory.

Dużą zaletą projektu Tobiasz jest dodatkowy pokój położony na parterze. Może zostać wykorzystany jako sypialnia, pokój gościnny, gabinet lub domowy pokój fitness. Będzie nieoceniony dla osoby starszej, dla której pokonywanie schodów byłoby dużym utrudnieniem. Świetnie sprawdzi się także jako pokój rodziców, dając im odrobinę prywatności i odizolowania od znajdujących się na piętrze pokojów trójki dzieciaków.

Tobiasz szkielet drewniany 9z big Projekt Tobiasz w wersji drewnianej

Tooba.pl

Funkcjonalność i styl

Praktyczny styl projektu unaocznia się w wielu elementach. Jednym z nich jest dwuspadowy dach, który jest najekonomiczniejszym rozwiązaniem w naszych warunkach. Zainstalowane są w nim okna dachowe, które dbają o odpowiednie doświetlenie sypialni oraz łazienki. Duża ilość światła słonecznego pozytywnie wpływa na nastrój i steruje naszym wewnętrznym zegarem biologicznym, dlatego zadbano o optymalne doświetlenie wnętrz zarówno na piętrze jak i na parterze.

Tobiasz wersja drewniana ln big Projekt Tobiasz w wersji drewnianej

Tooba.pl

Projekt Tobiasz skierowany jest do tych, dla których priorytetem jest jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Choć dom jest stosunkowo niewielki i nie zajmuje wiele miejsca na działce, gwarantuje dużą przestronność wnętrz. Ustawne pomieszczenia dają zaś spore pole do aranżacji, co z pewnością spodoba się każdemu z domowników. Projekt ten idealnie dowodzi, że duża przestrzeń bierze się nie tylko z ogromnej powierzchni, ale przede wszystkim z mądrego zagospodarowania każdego metra kwadratowego. Nie trzeba tego szukać w futurystycznych, drogich rozwiązaniach. Jak widać, najlepiej sprawdza się klasyczny, prosty układ. Jest praktyczny, a do tego – bardzo korzystny pod względem finansowym. To zdecydowanie może się podobać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing