Okleina zamiast drewna na bramę garażową?

16 sie 2017 | 0 komentarzy
Wygląd bramy garażowej do domu drewnianego ma ogromne znaczenie. Dom z bali czy desek drewnianych wyróżnia ciepło, przytulność i swojskość. Brama natomiast może zaburzyć całą koncepcję, zwłaszcza, gdy wykonana jest z metalu lub innego „chłodnego tworzywa”. Oczywiście możemy kupić bramę z litego drewna – jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem. Z pomocą przychodzą nowoczesne okleiny, doskonale imitujące drewno. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

Okleina zamiast drewna – czy warto?

Okleina już dawno przestała był produktem drugiej kategorii. Na rynku rzadko bowiem spotykamy okleiny niskiej jakości, wyglądające sztucznie i o ubogiej kolorystyce. Dziś, to nie względy ekonomiczne decydują o wyborze okleiny, ale praktyczne. Okleina jest bowiem bardzo łatwa w utrzymaniu, ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć oraz co najważniejsze – świetnie imituje strukturę drewna. Producenci oklein poszli o krok dalej i zastosowali je nie tylko w wyposażeniu wewnętrznym, ale także w elementach zewnętrznych domu. Okleiną możemy udekorować drzwi zewnętrzne okna i bramy garażowe, nadając im niepowtarzalnego charakteru. To również świetny sposób na łatwą metamorfozę i odświeżenie budynku.

okle Okleina zamiast drewna na bramę garażową?

Hörmann

Dlaczego jednak nie wybrać bramy z litego drewna? To pytanie łatwo uzasadnić. Okleina do złudzenia może przypominać piękno drewna, jednocześnie zachowując wytrzymałość na czynniki atmosferyczne. Ale przede wszystkim – wymaga znacznie mniej konserwacji niż drewno. W przypadku bramy drewnianej musimy ją stale odnawiać i impregnować powierzchnię, aby utrzymać dobry wygląd i nie dopuścić do uszkodzeń.

Jaka okleina do bramy garażowej?

Na potrzeby artykułu sprawdziliśmy, jakie okleiny najczęściej oferują producenci do swoich bram garażowych. Jak się okazuje, większość to nowoczesne kolory, takie jak grafit, a rzadkością są produkty imitujące drewno. Jeszcze trudniej znaleźć okleinę, która również swoją strukturą odwzorowywałaby drewno do złudzenia – tak jak okleina Decograin, która od razu zwróciła naszą uwagę. Dlaczego? Produkt ten nie tylko dostępny jest w bardzo naturalnych wariantach kolorystycznych, ale odznacza się także piękną imitację usłojenia, które jest wyczuwalne pod palcami, niczym prawdziwe drewno. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta o jego wysokiej trwałości, trafiliśmy na produkt idealny.

dom dr Okleina zamiast drewna na bramę garażową?

Hörmann

Jakie są warianty okleiny Decograin?

Okleina Decograin dostępna jest w ofercie producenta bram garażowych Hörmann. Kupując w tej firmie bramę, każdy może samodzielnie zaprojektować jej wygląd. Do wyboru mamy sześć różnych oklein Decograin. Pięć z nich można opisać jako naturalne okleiny drewnopodobne, ponieważ doskonale imitują piękno prawdziwego drewna. Jedna z oklein z tej linii wykonana jest w innym stylu – raczej do domu nowoczesnego, ponieważ ma kolor antracytowy z efektem metalicznym. Dlatego skupimy się na pięciu okleinach imitujących drewno.

  • Decograin Golden Oak. Ta okleina wykonana jest w pięknym kolorze dębu, w odcieniach średniego brązu. Posiada także żółto-złotawy połysk, dlatego uważamy, że najlepiej sprawdzi się w domach z jasną elewacją (czy drewnem). Takie połączenie doskonale ociepli i urozmaici wygląd całego budynku.
  • Decograin Dark Oak. To także imitacja dębu, ale tym razem w odcieniu drewna orzechowego. Kolor bardzo uniwersalny, nadający się naszym zdaniem do jasnej i ciemnej elewacji.
  • Decograin Night Oak. Ta okleina nada się nie tylko do domów w konstrukcji drewnianej, ale także do nowoczesnych budynków. Najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie chłodnych kolorów na elewacji.
  • Decograin Rosewood. Piękny mahoń, idealnie pasujący do domów kanadyjskich i skandynawskich. Świetnie skomponuje się ze wszystkimi ciemnymi gatunkami drewna. Może także urozmaicić jasną elewację w chłodnym kolorze.
  • Decograin Winchester Oak. Bardzo uniwersalna okleina dębowa, świetnie współgrająca z każdym polskim gatunkiem drewna. Dzięki neutralnej kolorystyce, może być wykorzystana jako ocieplenie wyglądu budynku lub stonowanie.
Bez tytułu Okleina zamiast drewna na bramę garażową?

Hörmann

Okleiny zewnętrzne są dziś dostępne w wielu wariantach, zarówno na bramy, drzwi czy okna. Naszym zdaniem warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Dzięki niemu w sposób tani i prosty możemy zmienić wygląd całego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing