Artykuły oznaczone "ochrona drewna"


Jedną z podstawowych rzeczy, które gwarantują trwałość drewnianego domu jest impregnacja ogniochronna. Konstrukcja budynku powinna być zabezpieczona środkami chemicznymi przed działaniem ognia.

Więcej

Postawienie kominka w domu wykonanym z drewna budzi wiele obaw. Nie są one nieuzasadnione, jednak przestrzegając zasad bezpieczeństwa można cieszyć się kominkiem w domu drewnianym. Zarówno wówczas, gdy kominek ma spełniać wyłącznie funkcje ozdobne, jak i wtedy, gdy ciepło z kominka ma ogrzać cały dom.

Więcej

Aby drewno w dobrym stanie służyło przez wiele lat i przyciągało wzrok swym pięknym wyglądem, musi być odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to zwłaszcza tych elementów, które są narażone na codzienny kontakt z promieniami słońca, wiatrem czy deszczem. Czyli elewacji.

Więcej

Drewno jest najlepszym materiałem do wykorzystania w otoczeniu domu i to nie tylko wówczas, gdy mamy do czynienia z budynkiem drewnianym. Tylko naturalny materiał będzie naprawdę dobrze komponował się z roślinnością otaczającą dom, niezależnie od tego, w jakiej technologii i stylu został zbudowany ten ostatni.

Więcej