Nowoczesny dom drewniany

21 lut 2014 | 0 komentarzy
Drewniany dom, zwłaszcza wykonany z bali, w pierwszej kolejności kojarzy się z surowym, rustykalnym stylem. Tymczasem jego wnętrza wcale nie muszą być wykończone w taki właśnie sposób.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrza domu drewnianego zaaranżować nowocześnie. Wszystko oczywiście zależy od gustu właścicieli, przy aranżacji warto jednak wziąć pod uwagę specyficzny charakter drewna, którego walory zasługują na to, aby je uwydatnić. Sposoby na uzyskanie tego rezultatu mogą być jednak różne. Jeśli projekt domu przewiduje nowoczesne, otwarte przestrzenie, to dobrym pomysłem może okazać się właśnie pójście w tę stronę. Popularne obecnie rozwiązanie, pozwalające na wyeksponowanie naturalnego piękna drewna przy równoczesnym dostosowaniu się do aktualnych trendów, polega na jego łączeniu z betonem lub stalą. W nowoczesnych domach dominują otwarte przestrzenie, wewnętrznych przegród działowych nie ma więc zbyt wiele. Pozostałe ściany najczęściej pokrywa się bezbarwną bejcą, ale ostatnio bardzo modne są także bejce w kolorze białym. Takie wybielenie pokoju w stylu prowansalskim sprawi, że stanie się on optycznie większy i będzie przy tym bardzo dobrze komponować się z nowoczesnymi sprzętami. Modnym rozwiązaniem jest także łączenie różnych sposobów wykończenia ścian – na przykład sąsiadujących ze sobą surowych bali z wykończonymi.

 Nowoczesny dom drewniany

unburro.com

W drewnianym wnętrzu można również zastosować płyty kartonowo-gipsowe i dzięki temu otrzymać gładkie ściany. Nie wydaje się jednak, że korzystnym rozwiązaniem byłoby schowanie całego drewna pod tego rodzaju zabudową. Wnętrza straciłyby wówczas swój unikalny charakter. Zastosowanie gładkich ścian jedynie gdzieniegdzie może natomiast stworzyć interesujące połączenie i jeszcze lepiej uwydatnić piękno naturalnych, drewnianych powierzchni.

Aby dopełnić całości, trzeba jeszcze wybrać odpowiedni materiał na podłogi. Posadzka to bardzo istotny element tworzący ostateczny efekt wystroju wnętrza. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się parkiety przemysłowe, dostępne w bardzo bogatej gamie odcieni oraz metod układania. Naturalne, drewniane parkiety mogą zostać poddane olejowaniu lub lakierowaniu.

Domy drewniane są chętnie budowane przede wszystkim przez miłośników natury, którzy chcą żyć ekologicznie, w kontakcie z przyrodą. Ważne jest więc zapewnienie wnętrzom naturalnego oświetlenia oraz połączenia z najbliższym otoczeniem – ogrodem lub lasem. W nowoczesnym domu drewnianym nie może zabraknąć dużych przeszkleń. Bryle budynku dodadzą lekkości, a wnętrzom zapewnią doskonałe przenikanie się z naturalnym otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing