Mobilny dom letniskowy

28 mar 2014 | 0 komentarzy
Drewniany dom na działce letniskowej jest marzeniem wielu osób. Realizacja takiego pomysłu często jednak wiąże się z koniecznością pokonania różnych przeszkód, a bywa i tak, że okazuje się niemożliwa. Wówczas można rozważyć zakup domu na kołach.

Na terenach szczególnie atrakcyjnych krajobrazowo budowa domu związana jest nie tylko z uzyskaniem szeregu niezbędnych dokumentów, ale często bywa po prostu niemożliwa. Dzieje się tak na przykład w przypadku parków krajobrazowych czy terenów ulokowanych bezpośrednio nad wodą. Jeśli dysponujemy działką w takim miejscu, to warto zastanowić się nad możliwością postawienia domu na kołach. Tego rodzaju konstrukcje nie są trwale związane z ziemią, w każdej chwili można je więc przesunąć w inne miejsce. Mogą zatem zostać potraktowane jako tymczasowe obiekty budowlane, a tego rodzaje budowle można stawiać na okres 180 na podstawie zgłoszenia. Jeśli miałyby być użytkowane dłużej, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Więcej na temat możliwości budowy tymczasowych obiektów budowlanych i formalności z tym związanych piszemy tutaj.

httpprestch.com  Mobilny dom letniskowy

www.prestch.com

Konstrukcja domów na kołach najczęściej jest zbliżona do modułowych domów szkieletowych. Do stalowej ramy są zamontowane koła, na ramie umieszczona płyta z ocynkowanej blachy, do której z kolei są przymocowane ściany o drewnianej konstrukcji szkieletowej, ocieplone wełną mineralną. Domy oczywiście różnią się między sobą wielkością; można zamówić malutki budyneczek o powierzchni 10 m2, ale producenci oferują także znacznie większe – o powierzchni na przykład 50 m2. Wewnątrz można zaplanować wszystko, co niezbędne do wygodnego wypoczynku. Wśród dostępnych na rynku ofert są propozycje gotowych układów funkcjonalnych, ale są też takie, w których można samodzielnie ustalić położenie sypialni, salonu, kuchni oraz łazienki. Komfort wypoczynku zapewni dopasowane do potrzeb użytkowników wyposażenie. Mobilne budynki z wyższej półki są przez producentów wyposażane również w komplet mebli.

Domek na kołach można podłączyć do mediów, zapewnić mu wszystkie niezbędne instalacje oraz ogrzewanie (prądem lub gazem). Taki budyneczek w efekcie będzie wyposażony we wszystko, co niezbędne do relaksu na działce letniskowej, a nawet – do zamieszkania w nim na stałe. Na dodatek jego wygląd zewnętrzny przypomina prawdziwy dom drewniany. Mobilny dom na kółkach może bowiem stanowić przytulną i pełną wyjątkowego uroku miniaturę domu z bali. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste przemieszczanie takiego budynku nie wpływa korzystnie na stabilność jego konstrukcji, a przy tym pomimo, iż jest traktowany jako pojazd, to jednak zazwyczaj nie jest przystosowany (tak jak przyczepy kempingowe) do poruszania się po drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing