Meble dla pokoleń

30 sty 2015 | 0 komentarzy
Na rynku można przebierać wśród mebli ze sklejki, które w mniej lub bardziej udany sposób imitują produkty wykonane z prawdziwego drewna. Te ostatnie stanowią nieco rzadszą, droższą i co za tym idzie – bardziej ekskluzywną ofertę. Czy warto wybrać meble drewniane?

www.ways2gogreenblog.com YqZ Meble dla pokoleń

ways2gogreenblog.com

Na pierwszy rzut oka meble ze sklejki są łudząco podobne do tych wykonanych z drewna. A przy tym są tańsze i lżejsze, więc nie ma nic dziwnego w tym, że cieszą się ogromną popularnością. Sklejka może wyglądać w sposób bardzo zbliżony do drewna, ale żadna, nawet najbardziej efektownie naśladująca naturalny materiał, nie będzie posiadać jego unikalnych zalet. Drewno jest produktem wyjątkowym – powtarzamy to do znudzenia. Jest materiałem naturalnym i ekologicznym, który – absorbując i oddając nadmiar wody – korzystnie wpływa na klimat we wnętrzach i jest polecany nawet alergikom. Również proces produkcji mebli i innych produktów drewnianych to ekologiczne przedsięwzięcie, które nie przynosi szkody środowisku naturalnemu.

hometrendesign.com  Meble dla pokoleń

hometrendesign.com

Drewno jest przy tym materiałem bardzo trwałym. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, najlepiej wybrać się do dowolnego sklepu z antykami lub do muzeum prezentującego dawne wnętrza. Z pewnością znajdziemy tam wiele przykładów na to, że meble drewniane mogą przetrwać w dobrym stanie setki lat.

King sized bed ideas 1 Meble dla pokoleń

greatdesignplant.blogspot.com

Drewno jest także bardzo uniwersalne. Z góry można założyć, że drewniane elementy dodadzą uroku każdemu wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu będzie ono utrzymane. Ocieplą je, dodadzą przytulności i wyjątkowej elegancji. I będą pasować zarówno do nowoczesnego loftu, jak i do utrzymanej w rustykalnym klimacie chaty. Trzeba tylko pamiętać o tym, że meble drewniane nie są lekkie. Planując ich zakup, trzeba tę kwestię wziąć pod uwagę i przeanalizować, czy podłoże wytrzyma czkający je ciężar. Na uwadze należy mieć także większą trudność, jaką te masywne meble będą przysparzać podczas transportu oraz przemeblowywania mieszkania. Przestawienie lub przeniesienie drewnianej szafy to nie jest prosta sprawa.

httpdornob.com  300x237 Meble dla pokoleń

dornob.com

Wybierając meble drewniane, ich zakup można potraktować jako inwestycję na lata. W przeciwieństwie do produktów drewnopodobnych, rozmaitych sklejek i innych podróbek, nie rozpadną się po kilku – kilkunastu latach. Z powodzeniem będą służyć kolejnym pokoleniom użytkowników, stanowiąc wyjątkową ozdobą wnętrza. A z wiekiem, w przeciwieństwie do innych, sztucznych materiałów, drewno będzie zmieniać się; ciemnieć, uwidocznią się słoje; po prostu będzie pięknie się starzeć. Odpowiednio pielęgnowane meble drewniane z czasem mogą nawet zyskiwać na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing