Idealny stół do jadalni

16 gru 2014 | 0 komentarzy
Jaki stół wybrać do jadalni? Oczywiście drewniany, ale jakie kryteria poza tym wziąć pod uwagę? Przede wszystkim liczy się wielkość pomieszczenia oraz liczba domowników, ale i inne wyznaczniki nie pozostają bez znaczenia. Poniżej podpowiadamy, czym się kierować, kupując stół.

kuchennie.com .pl R7Q Idealny stół do jadalni

kuchennie.com.pl

Meble z naturalnego, solidnego materiału, jakim jest drewno, same w sobie są niepowtarzalne. Jednocześnie nadają wnętrzom unikalnego uroku, ciepła i przytulności. Drewno jest bardzo uniwersalne; można je łączyć z różnymi materiałami i dostosować do wnętrz zaaranżowanych w najrozmaitszych stylach – od rustykalnych chałup po industrialne lofty.

iStock 000013983716XSmall ziW Idealny stół do jadalni

iStockphoto

Drewniany stół  powinien być przede wszystkim wygodny, trzeba bowiem pamiętać, że jest to mebel, który spełnia bardzo praktyczną funkcję; integruje rodzinę podczas wspólnych posiłków i pozwala na odpowiednie podejmowanie gości. W tym przypadku funkcja dekoracyjna znajduje się na drugim planie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwie cechy – funkcjonalność i dekoracyjność – połączyć ze sobą.

shutterstock 51825040 Ime Idealny stół do jadalni

shutterstock

Wybierając stół, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony, oraz liczbę biesiadników, którzy zazwyczaj będą przy nim zasiadać. Warto przy tym dokładnie zmierzyć wnętrze, a nie kierować się jedynie pomiarem „na oko”. Przy tej okazji należy wziąć pod uwagę także miejsce na krzesła – na ich wygodne odsuwanie od stołu. Przyjmuje się, że niezbędne minimum wynosi 40 cm przestrzeni za stołem, planując więc zakup mebla o wymiarach 150×200 cm, trzeba dysponować co najmniej powierzchnią wielkości 230×280 cm.

shutterstock 151660022 U3O Idealny stół do jadalni

shutterstock

Interesującą, często wybieraną propozycją, są stoły, których wielkość można modyfikować. To meble z wysuwanymi, bywa, że we wszystkich kierunkach, blatami. Stosując takie rozwiązanie, zyskuje się dwa stoły w jednym; mniejszy, przy którym rodzina będzie na co dzień spożywać posiłki, oraz większy – idealny podczas spotkań organizowanych w większym gronie. Takie meble po rozłożeniu mogą osiągnąć długość nawet kilku metrów.

desigfx.com  Idealny stół do jadalni

desigfx.com

Kolejnym kryterium jest kształt stołu. Do wyboru mamy prostokątne, kwadratowe, okrągłe i owalne, ale w sklepach znajdziemy także meble o bardziej oryginalnych kształtach, jak zaprezentowany powyżej stół w kształcie liścia. Taki mebel, pięknie wyeksponowany, niewątpliwie będzie cieszyć oko gospodarzy i gości.

shutterstock 16370188 kNW Idealny stół do jadalni

shutterstock

Nie każdy jednak lubi nietypowe, awangardowe rozwiązania. Do wyboru pozostaje więc wiele klasycznych modeli. Za najbardziej ustawne uchodzą stoły kwadratowe i prostokątne. Z kolei meble o zaokrąglonych kształtach nie dość, że są najbezpieczniejsze dla dzieci (nie posiadają narożników), to jednocześnie uznawane są za najwygodniejsze, wszystkim biesiadnikom zapewniają bowiem jednakową odległość od środka mebla i optymalny kontakt ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing