Koszt budowy drewnianego domu zależy od wielu czynników, a powierzchnia użytkowa wbrew pozorom nie jest najważniejszym z nich. Ważny jest sam projekt oraz kwestia, czy dom jest podpiwniczony i czy posiada użytkowe poddasze lub piętro.
Więcej
Choć budownictwo drewniane ma w Polsce długą tradycję, to właśnie teraz, za sprawą domów w technologii szkieletowej, przeżywa drugą młodość. Z jakimi pojęciami spotkamy się w przypadku budownictwa drewnianego? Oto krótki słownik najpopularniejszych pojęć.
WięcejNa Żuławach po dziś dzień można podziwiać piękne domy podcieniowe. To wyjątkowe zabytki, które w większości powstały w XVIII i XIX wieku, ale spotkać można i takie, które zbudowano na początku XVII wieku.
WięcejBudowanie domów z drewna może wydawać się działaniem, które nie sprzyja ochronie środowiska naturalnego. Wszak aby zbudować dom z bali, trzeba wyciąć odpowiednią liczbę drzew. Należy jednak pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym, jego zastosowanie do budowy domów nie spowoduje więc wyczerpania się zapasów.
WięcejZ drewna buduje się domy letniskowe, jednorodzinne oraz różnego rodzaju budynki użyteczności publicznej. Dlaczego więc nie mają powstawać drewniane wieżowce?
WięcejDrewno jest jednym z bardziej ekologicznych i wytrzymałych materiałów budowlanych – to wiadomo od dawna. A co by było, gdyby do budowy domów użyć całych pni drzew, tych, które i tak trzeba usunąć – na przykład powalonych przez wiatr?
WięcejDomy budowane w technologii szkieletowej, bardzo popularne m.in. w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych, u nas uznanie zyskują powoli. Wokół konstrukcji tego rodzaju pojawiło się wiele mitów, które zniekształcają prawdę na temat tzw. kanadyjczyków.
WięcejStyl zakopiański słusznie kojarzy się z popularną wśród turystów miejscowością w Tatrach. Piękne przykłady drewnianej architektury nadal można podziwiać w Zakopanem, co więcej – dla wielu odwiedzających są one jednym z najważniejszych powodów wycieczki w te rejony.
Więcej