Sposób wykończenia domu szkieletowego zależy od tego, jakie rozwiązania najbardziej nad odpowiadają. Budynek można zaplanować w estetyce domu drewnianego lub murowanego – nic nie stoi temu na przeszkodzie. Sposobów wykończenia elewacji domu szkieletowego jest jednak więcej. Dziś opowiemy o nich w naszym artykule!
Domy szkieletowe są coraz popularniejszą opcją. Sprawdźcie nasze zestawienie top 30 projektów, które zachwyciły inwestorów!
WięcejDrewniane domy szkieletowe to jedna z najszybszych technologii budowy domu. Konstrukcje drewniane pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych. Domy oparte na szkieletach drewnianych łatwo też rozbudowywać i modyfikować. Nie dziwi więc, że ta technologia zyskuje na popularności wśród prywatnych inwestorów.
WięcejWokół technologii szkieletowej narosło wiele mitów. Część z nich wynika z ignorancji, część z przeświadczenia, że popularność domów murowany wynika z ułomności domów drewnianych. Jakie są najpopularniejsze mity na temat domu w technologii szkieletowej?
WięcejDrewniane budownictwo szkieletowe stanowi coraz bardziej popularną technologię również w naszym kraju. Ta technologia jest nie tylko jedną z najszybszych, ale też i najbardziej wymagających. Wymogi techniczno-montażowe oraz warunki wilgotnościowo-cieplne muszą być skrupulatnie przestrzegane. Konstrukcja ścian, stropów i dachu domu szkieletowego nie może być wykonywana „według uznania” firmy budowlanej. Szczegółowy opis zagadnienia to pokaźnych rozmiarów książka. Oto główne jej rozdziały w ogólnym zarysie.
WięcejTechnologia szkieletowa budowy ścian i domów jest bardzo popularna w Skandynawii, w Niemczech oraz w Ameryce Północnej. W Polsce powoli też zyskuje coraz większe zainteresowanie.
WięcejSzukasz projektu domu? Sprawdź projekty domów drewnianych! Dom szkieletowy będzie nie tylko tańszy, ale przede wszystkim szybszy w budowie. Wprowadzisz się do niego już po 3-4 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty. Poniżej znajdziesz listę dziesięciu projektów, którym warto się przyjrzeć.
WięcejProjekt Tobiasz (w wersji drewnianej) to dowód na to, że klasyka może idealnie połączyć się z nowoczesnym i wizjonerskim podejściem budowy. Łączy bowiem tradycyjną bryłę o ponadczasowej stylistyce z coraz chętniej wykorzystywaną technologią budowy opartą o drewniany szkielet.
WięcejW Polsce budowanie domów drewnianych ciągle nie jest tak popularne jak budowa murowana. Jednak wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej oraz innych potrzeb, drewniane budowle zyskują na popularności. Istnieje kilka podstawowych technologii, w których można zbudować dom drewniany. Różnią się one od siebie czasem, kosztem i jakością wykonania. Poniżej przegląd najważniejszych z nich.
WięcejZ pewnością kojarzycie charakterystyczne domy w kratę. Ich otynkowane w jasnych kolorach elewacje, poprzecinane ciemnymi belkami, tworzą unikalne wzory i z daleka zwracają uwagę. Znamy je głównie z budownictwa historycznego, ale powstają także ich współczesne wersje.
Więcej